MBR20H200CT
- Manufacturer Part Number:
- MBR20H200CT
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 200V 20A TO220AB
- Manufacturer :
- 20A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 200 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220AB
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 970 mV @ 20 A