MBRF10150CT
- Manufacturer Part Number:
- MBRF10150CT
- Manufacturer/Brand:
- SMC Diode Solutions
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V ITO220
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 150 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- ITO-220AB
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 930 mV @ 5 A