MBR2X120A045
- Manufacturer Part Number:
- MBR2X120A045
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 45V 120A SOT227
- 120A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 45 V
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 700 mV @ 120 A