MF200K06F2
- Manufacturer Part Number:
- MF200K06F2
- Part of Description:
- Diodes - Bridge Rectifiers F2 20
- 200A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 µA @ 600 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- F2 Module
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 140 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- F2
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.6 V @ 200 A