MF200K06F3
- Manufacturer Part Number:
- MF200K06F3
- Part of Description:
- Diodes - Bridge Rectifiers F3 2X
- 100A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 µA @ 600 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- F3 Module
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 105 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- F3
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.15 V @ 100 A