RBE2EA20ATR
- Manufacturer Part Number:
- RBE2EA20ATR
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- HIGH EFFICIENCY TYPE, 20V, 2A, S
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 2A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 700 µA @ 20 V
- Diode Configuration :
- 2 Independent
- Diode Type :
- Schottky
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 125°C
- Package / Case :
- SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TSMD5
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 390 mV @ 1 A