GSD2004S-E3-18
- Manufacturer Part Number:
- GSD2004S-E3-18
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 225mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 240 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Series Connection
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 240 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 100 mA