BAV70-E3-18
- Manufacturer Part Number:
- BAV70-E3-18
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 70V 125MA SOT23
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 125mA (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2.5 µA @ 70 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 6 ns
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 70 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 50 mA