VS-UFL330FA60
- Manufacturer Part Number:
- VS-UFL330FA60
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- RECTIFIER MODULE 330A SOT-227
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 243A (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 150 µA @ 600 V
- Diode Configuration :
- 2 Independent
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- SOT-227-4, miniBLOC
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 98 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOT-227
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.65 V @ 200 A