STPS10L60CFP
- Manufacturer Part Number:
- STPS10L60CFP
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FP
- 5A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 220 µA @ 60 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220FP
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 550 mV @ 5 A