MBRD10200CT
- Manufacturer Part Number:
- MBRD10200CT
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 200V 5A TO252
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- 5A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 200 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-252, (D-Pak)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 5 A