20CJQ060
- Manufacturer Part Number:
- 20CJQ060
- Manufacturer/Brand:
- SMC Diode Solutions
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V SOT223
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 60 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 700 mV @ 1 A