P006-010-15D
- Manufacturer Part Number:
- P006-010-15D
- Part of Description:
- DESKTOP COMPUTER AC POWER CORD,
- 1st Connector :
- NEMA 5-15P, Right Angle
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Features :
- Length :
- 10.00' (3.05m)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Voltage Rating :
- 125VAC
- Wire Gauge :
- 18 AWG