APT2X61D60J
- Manufacturer Part Number:
- APT2X61D60J
- Part of Description:
- DIODE MODULE 600V 60A ISOTOP
- 60A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 250 µA @ 600 V
- Package / Case :
- SOT-227-4, miniBLOC
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 130 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.8 V @ 60 A