UMR12NTN
- Manufacturer Part Number:
- UMR12NTN
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD6
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 100mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 80 V
- Diode Configuration :
- 2 Pair Series Connection
- Diode Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- UMD6
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 80 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 100 mA