BAS70-05W,135
- Manufacturer Part Number:
- BAS70-05W,135
- Manufacturer/Brand:
- Nexperia USA Inc.
- Part of Description:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323
- Manufacturer :
- Nexperia USA Inc.
- Product Category :
- Diodes - Rectifiers - Arrays
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 70mA (DC)
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 70 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- SC-70, SOT-323
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- SOT-323
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 70 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 15 mA