P006-025-HG15
- Manufacturer Part Number:
- P006-025-HG15
- Part of Description:
- CRD 14AWG NEMA5-15P - 320C13 25'
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Hospital Grade
- Length :
- 25.00' (7.62m)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Voltage Rating :
- 125VAC
- Wire Gauge :
- 14 AWG