M3P100A-80
Manufacturer Part Number:
M3P100A-80
Manufacturer/Brand:
GeneSiC Semiconductor
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 800V 100A 5SMD
Manufacturer :
GeneSiC Semiconductor
Product Category :
Diodes - Bridge Rectifiers
Current - Average Rectified (Io) :
100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 mA @ 800 V
Diode Type :
Three Phase
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
5-SMD Module
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
5-SMD
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.15 V @ 100 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
800 V