VUO86-14NO7
Manufacturer Part Number:
VUO86-14NO7
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 86A ECOPAC1
Current - Average Rectified (Io) :
86 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 1400 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
ECO-PAC1
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ECO-PAC1
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.14 V @ 30 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.4 kV