VUO70-08NO7
Manufacturer Part Number:
VUO70-08NO7
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 800V 70A FO-T-A
Current - Average Rectified (Io) :
70 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 µA @ 800 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
FO-T-A
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
FO-T-A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.7 V @ 150 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
800 V