VUO52-14NO1
Manufacturer Part Number:
VUO52-14NO1
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 54A V1-A
Current - Average Rectified (Io) :
54 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 1400 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
V1-A
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
V1-A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.13 V @ 20 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.4 kV