MD130S16M5
Manufacturer Part Number:
MD130S16M5
Manufacturer/Brand:
Yangjie Technology
Part of Description:
Diodes - Bridge Rectifiers M5 13
Manufacturer :
Yangjie Technology
Product Category :
Diodes - Bridge Rectifiers
Current - Average Rectified (Io) :
130 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 1.6 kV
Diode Type :
Three Phase
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
M5
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.8 V @ 300 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.6 kV