MD100S16NM2
- Manufacturer Part Number:
- MD100S16NM2
- Manufacturer/Brand:
- Yangjie Technology
- Part of Description:
- Diodes - Bridge Rectifiers NM2 1
- Manufacturer :
- Yangjie Technology
- Product Category :
- Diodes - Bridge Rectifiers
- Current - Average Rectified (Io) :
- 100 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 300 µA @ 1.6 kV
- Diode Type :
- Three Phase
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- M2
- Technology :
- Standard
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.9 V @ 150 A
- Voltage - Peak Reverse (Max) :
- 1.6 kV