APTDF60H601G
Manufacturer Part Number:
APTDF60H601G
Part of Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 92A SP1
Current - Average Rectified (Io) :
92 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
25 µA @ 600 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SP1
Supplier Device Package :
SP1
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
2.3 V @ 60 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
600 V