APTDF30H1201G
Manufacturer Part Number:
APTDF30H1201G
Part of Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 1.2KV 43A SP1
Current - Average Rectified (Io) :
43 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 1200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SP1
Supplier Device Package :
SP1
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
3.1 V @ 30 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.2 kV