VUO98-12NO7
Manufacturer Part Number:
VUO98-12NO7
Part of Description:
BRIDGE RECT 3P 1.2KV ECO-PAC2
Current - Average Rectified (Io) :
100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 1200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
ECO-PAC2
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ECO-PAC2
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.14 V @ 40 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.2 kV