BU10105S-E3/45
Manufacturer Part Number:
BU10105S-E3/45
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
BRIDGE RECT 1P 1KV 3.2A BU-5S
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Bridge Rectifiers
Current - Average Rectified (Io) :
3.2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1000 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
4-SIP, BU-5S
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
isoCINK+™ BU-5S
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.05 V @ 5 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1 kV