THS4001EVM
- Manufacturer Part Number:
- THS4001EVM
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- EVAL MOD FOR THS4001
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Evaluation Boards - Op Amps
- -3db Bandwidth :
- 270 MHz
- Amplifier Type :
- Voltage Feedback
- Board Type :
- Fully Populated
- Channels per IC :
- 1 - Single
- Current - Output / Channel :
- 100 mA
- Current - Supply (Main IC) :
- 7.8 mA
- Output Type :
- Single-Ended
- Product Status :
- Obsolete
- Slew Rate :
- 400V/µs
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- THS4001
- Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
- 5V ~ 32V, ±2.5V ~ 16V