CLC1007ISO8EVB
- Manufacturer Part Number:
- CLC1007ISO8EVB
- Manufacturer/Brand:
- MaxLinear, Inc.
- Part of Description:
- EVAL BOARD RRO AMP SINGLE, LOW C
- Manufacturer :
- MaxLinear, Inc.
- Product Category :
- Evaluation Boards - Op Amps
- -3db Bandwidth :
- 85 MHz
- Amplifier Type :
- Voltage Feedback
- Board Type :
- Fully Populated
- Channels per IC :
- 1 - Single
- Current - Output / Channel :
- 100 mA
- Current - Supply (Main IC) :
- 2.6 mA
- Output Type :
- Rail-to-Rail
- Product Status :
- Obsolete
- Slew Rate :
- 220V/µs
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- CLC1007
- Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
- 2.7V ~ 12.6V, ±1.35V ~ 6.3V