HFA1110EVAL
- Manufacturer Part Number:
- HFA1110EVAL
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics America Inc
- Part of Description:
- EVALUATION PLATFORM HFA1110
- Manufacturer :
- Product Category :
- Evaluation Boards - Op Amps
- -3db Bandwidth :
- 850 MHz
- Amplifier Type :
- Buffer
- Board Type :
- Fully Populated
- Channels per IC :
- 1 - Single
- Current - Output / Channel :
- 60 mA
- Current - Supply (Main IC) :
- 21 mA
- Output Type :
- Single-Ended
- Product Status :
- Obsolete
- Slew Rate :
- 1300V/µs
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- HFA1110
- Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
- 9V ~ 11V, ±4.5V ~ 5.5V