LM3352-3.3EVAL
- Manufacturer Part Number:
- LM3352-3.3EVAL
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- EVALUATION BOARD FOR LM3352-3.3
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 200mA
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Up or Down
- Outputs and Type :
- 1, Non-Isolated
- Power - Output :
- Product Status :
- Obsolete
- Regulator Topology :
- Buck-Boost
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- LM3352
- Voltage - Input :
- 2.5V ~ 5.5V
- Voltage - Output :
- 3.3V