EVALSTSR30-60W
- Manufacturer Part Number:
- EVALSTSR30-60W
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- BOARD EVAL USING L6668 & STSR30
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 5A
- Frequency - Switching :
- 68kHz
- Main Purpose :
- AC/DC, Primary and Secondary Side
- Outputs and Type :
- 1, Isolated
- Power - Output :
- 60 W
- Product Status :
- Obsolete
- Regulator Topology :
- Flyback
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- L6668, STSR30
- Voltage - Input :
- 88 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V