STEVAL-ISA017V1
- Manufacturer Part Number:
- STEVAL-ISA017V1
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- POWER SUPPLY FOR STB US-110V
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 1.7A, 1A, 700mA, 500mA, 450mA, 40mA
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- AC/DC, Primary Side
- Outputs and Type :
- 6, Non-Isolated
- Power - Output :
- 17 W
- Product Status :
- Obsolete
- Regulator Topology :
- Flyback
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- L6565
- Voltage - Input :
- 88 ~ 135 VAC
- Voltage - Output :
- 1.23V, 2.5V, 3.3V, 5V, 8V, 12V