LMR16006YEVM
- Manufacturer Part Number:
- LMR16006YEVM
- Part of Description:
- EVAL BOARD FOR LMR16006Y
- Current - Output :
- 600mA
- Frequency - Switching :
- 2.1MHz
- Product Status :
- Active
- Utilized IC / Part :
- LMR16006
- Voltage - Input :
- 6V ~ 60V
- Voltage - Output :
- 5V