LMR36006BEVM
- Manufacturer Part Number:
- LMR36006BEVM
- Part of Description:
- DEVELOPMENT POWER MANAGEMENT
- Current - Output :
- 600mA
- Frequency - Switching :
- 1MHz
- Product Status :
- Active
- Utilized IC / Part :
- LMR36006B
- Voltage - Input :
- 4.2V ~ 60V
- Voltage - Output :
- 3.3V or 5V