EVAL-STCH03-45W
- Manufacturer Part Number:
- EVAL-STCH03-45W
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- 45W / 12V POWER SUPPLY BASED ON
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 3.75A
- Frequency - Switching :
- 154kHz
- Main Purpose :
- AC/DC, Primary and Secondary Side
- Outputs and Type :
- 1, Isolated
- Power - Output :
- 45 W
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Flyback
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- STCH03
- Voltage - Input :
- 90 ~ 265VAC
- Voltage - Output :
- 12V