R-REF04-RIA12-2
- Manufacturer Part Number:
- R-REF04-RIA12-2
- Manufacturer/Brand:
- Recom Power
- Part of Description:
- R-REF04-RIA12-2 REFERENCE DESIGN
- Manufacturer :
- Recom Power
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Partially Populated
- Current - Output :
- 45A
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- DC/DC Converter
- Outputs and Type :
- Power - Output :
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- Voltage - Input :
- 12V ~ 75V