SPI-DCI-35V-50A-NI-WF-1
- Manufacturer Part Number:
- SPI-DCI-35V-50A-NI-WF-1
- Manufacturer/Brand:
- Meftronics
- Part of Description:
- H-BRIDGE MODULE
- Manufacturer :
- Meftronics
- Product Category :
- Evaluation and Demonstration Boards and Kits
- Embedded :
- No
- Function :
- H-Bridge Driver (Internal FET)
- Primary Attributes :
- 12V~36V, 50A, 1.5kW, 150kHz