MC33MR2001VVK
- Manufacturer Part Number:
- MC33MR2001VVK
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Part of Description:
- VCO 77GHZ 6MM X 6MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
- 2nd Harmonic, Typ (dBc) :
- Frequency - Center :
- Frequency Range :
- 76 ~ 77GHz
- Height :
- 0.040" (1.02mm)
- Icc Max :
- 170mA (Typ)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 85-TFBGA
- Phase Noise Typ (dBc/Hz) :
- Power (dBm) :
- Product Status :
- Obsolete
- Pushing (MHz/V) :
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Tuning Voltage (VDC) :
- Voltage - Supply :
- 3.3V