MAOC-111100-TR0500
- Manufacturer Part Number:
- MAOC-111100-TR0500
- Part of Description:
- VCO 11.1075GHZ 1.5V-12.5V 5X5MM
- 2nd Harmonic, Typ (dBc) :
- -39
- Frequency - Center :
- 11.1075GHz
- Frequency Range :
- 10.8 ~ 11.415GHz
- Height :
- 0.041" (1.04mm)
- Icc Max :
- 150mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 32-TFQFN Exposed Pad
- Phase Noise Typ (dBc/Hz) :
- -88
- Power (dBm) :
- 11
- Pushing (MHz/V) :
- 20
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Tuning Voltage (VDC) :
- 1.5 V ~ 12.5 V