PBRC-20.00GR
Manufacturer Part Number:
PBRC-20.00GR
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ SMD
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±0.5%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.079" (2.00mm)
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, Non-Standard
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)