FCR4.19MC5T
- Manufacturer Part Number:
- FCR4.19MC5T
- Part of Description:
- CERAMIC RES 4.1900MHZ 30PF T/H
- Capacitance :
- 30 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 4.19 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.256" (6.50mm)
- Impedance :
- 20 Ohms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
- Size / Dimension :
- 0.374" L x 0.197" W (9.50mm x 5.00mm)