EFO-MN3584A4
Manufacturer Part Number:
EFO-MN3584A4
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CERAMIC RES 3.5800MHZ T/H
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Frequency :
3.58 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.197" (5.00mm)
Impedance :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
Radial, Box - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.335" L x 0.158" W (8.50mm x 4.00mm)