EFO-N4194E5
Manufacturer Part Number:
EFO-N4194E5
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CER RESONATOR 4.19MHZ SMD
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Resonators
Capacitance :
Features :
Without Capacitor
Frequency :
4.19 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.098" (2.50mm)
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
2-SMD, Non-Standard
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)