EFO-N3584E5
- Manufacturer Part Number:
- EFO-N3584E5
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- CER RESONATOR 3.58MHZ SMD
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- Features :
- Without Capacitor
- Frequency :
- 3.58 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.098" (2.50mm)
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)