EFO-S3584E5
- Manufacturer Part Number:
- EFO-S3584E5
- Part of Description:
- CERAMIC RES 3.5800MHZ 33PF SMD
- Capacitance :
- 33 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 3.58 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.2%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.063" (1.60mm)
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Size / Dimension :
- 0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)