CSBLA800KJ58-B0
Manufacturer Part Number:
CSBLA800KJ58-B0
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CER RES 800.0000KHZ 100PF T/H
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
100 pF
Features :
Frequency :
800 kHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.236" (6.00mm)
Impedance :
60 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
Radial, Box - 2 Lead, 2.50mm Pitch
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
0.197" L x 0.087" W (5.00mm x 2.20mm)