FCR24.0M6T
- Manufacturer Part Number:
- FCR24.0M6T
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CERAMIC RES 24.0000MHZ T/H
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- Features :
- Frequency :
- 24 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.276" (7.00mm)
- Impedance :
- 40 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial - 2 Lead, 6.00mm Pitch
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.157" W (6.00mm x 4.00mm)