CCR33.86MXC7T
- Manufacturer Part Number:
- CCR33.86MXC7T
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CERAMIC RES 33.8600MHZ 8PF SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 8 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 33.86 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.2%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.039" (1.00mm)
- Impedance :
- 40 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)