CD-700-EAE-KANN-32M0000000
- Manufacturer Part Number:
- CD-700-EAE-KANN-32M0000000
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- CD-700-EAE-KANN-32M0000000
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Pin Configurable/Selectable Oscillators
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 63mA
- Frequency - Output 1 :
- 32MHz
- Frequency - Output 2 :
- 16MHz
- Frequency - Output 3 :
- Frequency - Output 4 :
- Frequency Stability :
- ±75ppm
- Function :
- Height :
- 0.084" (2.13mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 16-SMD, No Lead
- Product Status :
- Last Time Buy
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.295" L x 0.200" W (7.49mm x 5.08mm)
- Type :
- VCXO
- Voltage - Supply :
- 3.3V